موزیک پلیر حرفه ای

اولین برنامه موزیک پلیر حرفه ای با امکان شخصی سازی و ویجت به صورت کاملا رایگان. از دست ندهید...

دانلود رایگان
اندروید مارشمالو پس از یک ماه تنها یک درصد!

اندروید مارشمالو پس از یک ماه تنها یک درصد!

اندروید مارشمالو پس از یک ماه تنها یک درصد!Reviewed by Milad Mardiha on Nov 9Rating: 5.0اندروید مارشمالو پس از یک ماه تنها یک درصد!اندروید مارشمالو گوگل نزدیک به یک ماه پیش وارد بازار شده است و به نظر می‌رسد این سیستم عامل جدید در حال حاضر توانسته بخش کمی از بازار دستگاه‌های اندرویدی

اندروید مارشمالو گوگل نزدیک به یک ماه پیش وارد بازار شده است و به نظر می‌رسد این سیستم عامل جدید در حال حاضر توانسته بخش کمی از بازار دستگاه‌های اندرویدی را از آن خود کند.

گوگل همواره سعی می‌کند به‌روزرسانی سیستم عاملش را سروسامان ببخشد، اما هرسال در این امر ناموفق است. با پیدا شدن حفره امنیتی استیج فرایت (StageFright) این کمپانی بر آن شد تا برای اندروید آپدیت‌های امنیتی ماهانه عرضه کند و با ورود اندروید مارشمالو نیز بسیار تلاش می‌کند وضعیت نابسامان دستگاه‌های اندرویدی را سامان بخشد. اما به نظر می‌رسد غول جستجوگر در این امر با شکست مواجه شده است.

در حال حاضر اطلاعات مربوط به توزیع پلتفرم اندروید در ماه نوامبر نشان می‌دهد که تنها ۰٫۳ درصد از دستگاه‌های فعال اندرویدی از اندروید مارشمالو استفاده می‌کنند که این رقم بسیار نگران‌کننده است. این اطلاعات با کمک سیگنالی به دست آمده که در پلی استور پخش شده است. در حال حاضر و با کمال تعجب باید گفت اندروید کیت‌کت (KitKat 4.4) محبوب‌ترین نسخه سیستم عامل اندروید است که روی ۳۸ درصد دستگاه‌های اندرویدی که از گوگل پلی استور استفاده می‌کنند وجود دارد. پس از کیت‌کت نوبت به اندروید لالیپاپ (Lollipop 5.0 & 5.1) می‌رسد که ۲۶ درصد از بازار دستگاه‌های اندرویدی را به خود اختصاص داده است.

اندروید مارشمالو

چه کسی مقصر است؟

جدید‌ترین نسخه اندروید یک ماه پیش عرضه شده است، اما هنوز کیت‌کت بیشترین تعداد دستگاه‌های اندرویدی را در اختیار خود دارد. پیش از آنکه گوگل را مقصر بدانیم، باید انگشت اتهام را به سوی تولیدکنندگان و اپراتورهای همراه نشانه بگیریم. گوگل در تلاش است که وضعیت به‌روزرسانی اندروید را اصلاح کند. شاید پچ‌های امنیتی اندروید بتوانند برای به‌روزرسانی بهتر اندروید راه باز کنند، اما این کار مستلزم داشتن زمان کافی است، چراکه گوگل باید تولیدکنندگان و اپراتورها را متقاعد کند که بدون کمترین فوت وقت به‌روزرسانی‌های اندروید را برای کاربران خود منتشر کنند.

شاید در آینده اندروید مارشمالو را روی دستگاه‌های بیشتری ببینیم، اما قطعا مدت زیادی طول می‌کشد تا رکورد ۳۸ درصدی کیت‌کت شکسته شود.

نظر شما در مورد نحوه به‌روزرسانی سیستم عامل اندروید چیست؟ آیا دستگاه‌ اندرویدی شما در لیست پذیرندگان به‌روزرسانی اندروید مارشمالو قرار دارد؟ آیا به‌روزرسانی مارشمالو را دریافت کرده‌اید؟ نظر خود را با ما در میان بگذارید.

 منبع: Gsm


پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *