موزیک پلیر حرفه ای

اولین برنامه موزیک پلیر حرفه ای با امکان شخصی سازی و ویجت به صورت کاملا رایگان. از دست ندهید...

دانلود رایگان
درآمد اپل از فروش اپل واچ ۱٫۷ میلیارد دلار بوده است

درآمد اپل از فروش اپل واچ ۱٫۷ میلیارد دلار بوده است

درآمد اپل از فروش اپل واچ 1.7 میلیارد دلار بوده استReviewed by Milad Mardiha on Nov 2Rating: 5.0درآمد اپل از فروش اپل واچ 1.7 میلیارد دلار بوده استهنگام اعلام درآمد مالی، اپل میزان فروش آیفون، آیپد و مک بوک را مجزا اعلام می‌کند، اما در مورد اپل واچ به ذکر فروش دسته Other Products بسنده می‌کند...

هنگام اعلام درآمد مالی، اپل میزان فروش آیفون، آیپد و مک بوک را مجزا اعلام می‌کند، اما در مورد اپل واچ به ذکر فروش دسته Other Products بسنده می‌کند. ولی با کمی جمع‌ و تفریق می‌توان درآمدی را حساب کرد که این شرکت از فروش اپل واچ به دست آورده است.

چندان واضح نیست که چرا اپل میل چندانی به اعلام آمار فروش اپل واچ ندارد. چنین رویکردی این ذهنیت را به وجود آورده است که به احتمال زیاد فروش اپل واچ نزدیک به انتظارات شرکت نبوده و شاید جار زدن این موضوع سبب ایجاد نگرش منفی و فروش کمتر از قبل شود. هنگام اعلام درآمد مالی، اپل گجت اپل واچ را در دسته Other Products جای می‌دهد و میزان فروش آن را به‌طور مستقل اعلام نمی‌کند. این در شرایطی است که برخی مدل‌ها و حتی وسایل جانبی اپل واچ گران‌ترین محصولات این شرکت‌اند. اما صبر کنید! ظاهرا باید عدم تمایل اپل را به اعلام آمار دقیق فروش اپل واچ طور دیگری توجیه کنیم، چون طبق بررسی‌های انجام‌شده فروش اپل واچ به میزانی نبوده که باعث ناامیدی اپل شود.

اسناد مربوط به عملکرد سه‌ماهه اخیر اپل، که در کمیسیون بورس و اوراق بهادار امریکا ثبت شده، نشان می‌دهد که بیش از صددرصد رشد درآمد یک سال اخیر در دسته Other Products اپل به‌لطف فروش گجت اپل واچ به دست آمده است. میزان فروش این دسته از محصولات در سال ۲۰۱۴ با ۸.۳۷۹ میلیارد دلار آغاز شده و در سه‌ماهه اخیر به ۱۰.۰۶۷ میلیارد دلار رسیده است. اگر این دو رقم را از یکدیگر کم کنید، به رشد ۱.۶۸۸ میلیارد دلاری می‌رسید که با تقریب خوبی می‌توان آن را ناشی از فروش اپل واچ دانست.

البته این پیش‌بینی چندان دقیق نیست و دقت آن به افزایش یا کاهش میزان فروش سایر محصولات رده Other Products طی یک سال اخیر بستگی دارد. دستگاه‌هایی نظیر اپل تی‌وی، سخت‌افزارهای بیتس و محصولات رده آیپاد نیز در این دسته‌بندی جای می‌گیرند و رقم ۱۰.۶۷ دلار، درآمد حاصل از فروش تمام این گجت‌هاست. درنهایت نباید از یاد ببریم که اپل واچ در ماه آوریل از راه رسید و چندین ماه ابتدایی سال ۲۰۱۵ نقشی در فروش اپل نداشت.

 منبع: Gsm


پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *