موزیک پلیر حرفه ای

اولین برنامه موزیک پلیر حرفه ای با امکان شخصی سازی و ویجت به صورت کاملا رایگان. از دست ندهید...

دانلود رایگان
Samsung، سازنده برتر پردازنده موبایل

Samsung، سازنده برتر پردازنده موبایل

Samsung با افزایشپردازنده‌های اگزینوس در گوشی‌های موبایل خود توانسته رتبه چهارم را به عنوان تولید کننده برتر soc در جهان ارتقا دهد.

شرکت Samsung یکی از شرکت هایی می باشد که در طراحی و تولید پردازنده موبایل فعالیت دارد. این شرکت توانسته با افزایش دادن سهم تراشه های خود به جمع ۵ شرکت برتر جهان در این صنعت وارد شود.

شرکت Samsung به لطف گسترش استفاده از پردازنده های اگزینوس در دستگاه های پایین رده و میان رده به این جایگاه رسیده است؛ پردازنده‌هایی که در سال ۲۰۱۵ در بیش از ۵۰۰ میلیون دستگاهی به کار رفت که حدود ۱۵ درصد تولیدات این شرکت را تشکیل می‌دهند.

 در این فهرست کوالکام، تولیدکننده تراشه‌های اسنپ‌دراگون، همچنان صدرنشین است و شرکت‌‌های اپل و مدیاتک در رده دوم و سوم قرار گرفته‌اند. پس از این سه شرکت، سامسونگ چهارمین سازنده برتر تراشه‌های موبایل شناخته می‌شود و Spredtrum، با یک رده سقوط، پنجم است.کوالکام هنوز در مقام بزرگترین توسعه دهنده Chipset و پردازنده ایستاده و ۴۲ درصد از سهم این بازار را در اختیار دارد. اپل با ۲۱ و مدیاتک با ۱۹ درصد در مقام دوم و سوم جای گرفته اند. سامسونگ توانسته تبدیل به چهارمین شرکت بزرگ تولید کننده Chipset شود در حالی که رتبه پنجم به کمپانی Spreadtrum رسیده است.

با ورود Galaxy S7 و Galaxy S7 edge به بازار و افزایش استفاده از پردازنده های اگزینوس در سال ۲۰۱۶، پیش بینی می شود که شرکت Samsung بتواند جایگاه خود را در بازار پردازنده ها بهبود ببخشد.

منبع:Gsm و Digiato


پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *